MePareitsa Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

laser αποτριχωση

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

laser αποτριχωση Empty laser αποτριχωση

Δημοσίευση  septebper Δευ Φεβ 20, 2012 1:01 am

Το laser αποτρίχωσης μπορεί να εφαρμοσθεί σε κάθε ηλικία, σε κάθε φύλο καθώς και σε οποιαδήποτε περιοχή του σώματος υπάρχει ανεπιθύμητη τριχοφυία όπως:

Πρόσωπο (άνω χείλος, πηγούνι, παρειές, φαβορίτες, φρύδια κ.ά.).
Χέρια (ολικό ή αντιβράχια), μασχάλες.
Μπικίνι, πόδια (ολικό / γάμπες ή μηροί μόνο), γλουτοί.
Οσφύς, πλάτη (ανδρών - γυναικών).
Στήθος (ανδρών - γυναικών).
Γραμμή κοιλιάς κ.ά.
Η αποτρίχωση με laser γίνεται για αισθητικούς λόγους, ωστόσο, υπάρχουν και περιπτώσεις, όπως π.χ. οι γυναίκες με θυλακίτιδα («σπυράκια» που εμφανίζονται στο δέρμα λίγες μέρες μετά την αποτρίχωση με κερί ή το ξύρισμα), στις οποίες το laser συνιστά τη μοναδική, ιατρικώς ενδεδειγμένη αντιμετώπιση.
ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΟΝΑΕΙ?

septebper

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

laser αποτριχωση Empty Απ: laser αποτριχωση

Δημοσίευση  annoyla Δευ Φεβ 20, 2012 4:55 am

koitakse o ponos einai sxetikos.kserw 2 files moy poy kanane sta xeilh h mia psiloponese h allh katholoy.an kai to laser bebaia na pw thn altheia den ths ebgale oles kai exei kapoies trixitses.kalytera to keri!ponaei bebaia alla pros ta kalh ti einai o ponos!exeis dikio omws gia ta spyrakia!kapoies emfanizoyn tetoia priblhmata meta thn apotrixwsh eidika me ksyrafi!egw sth thesh soy tha rwtoysa kp kalh aisthhtiko gia to thema toy ponoy!

annoyla

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

laser αποτριχωση Empty Apotrixosi

Δημοσίευση  Maraia Δευ Φεβ 20, 2012 11:48 am

I dikia mou, an kai mikri empeiria..
Teleytaia kai mena me exei piasei mi mania me tis trixes kai exo xekinisei na to psaxno, oso mporo telospanton...
Xekinisa prin 5 mines sxedon se ena kentro aisthitikis gia apotrixosi stis masxales. Agorasa kapoia prosfora(apo ta polla site pou kikloforoun teleytaia) gia episkepseis enos xronou, diladi tha kano 11-12. Exo idi exo kanei tis 5, ta apotelesmata einai arketa kala apo oti blepo, exoun pesei sxedon oi miseis trixes. Kai tis blepo na emfanizonte kapou sto telos tou mina kai pio exasthenimenes oi trixes(prin kano thn epomenh episkepsi diladi). Prosopika, gia ta lefta pou exo dosei Razz , kai etsi na parameinoun ikanopoiimenh tha eimai. Bebaia apo kapoies gnostes mou exo akousei, oti aytou tou idos oi apotrixoseis den kratane kai poli kai se ligo tha xanakanoun tin emfanisi tous opos itan kai prin.
Etsi kai ego, gia kati pio "sobaro"(=full mpikini) pleon apeythinthika se dermatologo(sistimeni). to kostos einai pio megalo bebaia, alla epeidi exo dei "thn doulia ths" se mia fili, leo na to xekiniso. To thetiko einai oti mou efere ta pragmata pio konta stin pragmatikothta apo to kentro aisthitikis...diladi oti tha xreiastei na ginonte kai epanaliptikes episkepseis kata diasthmata kai oxi tha exafanistoun oles!!!...den tha to pisteyeis..!!!kai diafora alla paromia.

Oson afora ton pono (stis masxales) einai ameliteos, enoitha san poli poli mikra tsimpimatakia apo belona, kai ayto oxi katholi thn diarkeia...diladi ao ta 1,5-2lepta pou kratouse i diadikasia sthn kathe masxali, to poli na katalaba 7-8tsimpimatakia..
Gia to mpikini, tha sas po argotera, ootan to xekiniso kiolas


Maraia

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

laser αποτριχωση Empty ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

Δημοσίευση  garida Πεμ Μάης 31, 2012 9:02 am

Κάνω αποτρίχωση με laser σε γνωστό ινστιτούτο εδώ και έναν χρόνο περίπου. Στις περιοχές: μπικίνι,χέρια,μασχάλες,πόδια και γραμμή κοιλιάς. Αρχικά ήμουν πολύ ενθουσιασμένη με την ιδέα ότι θα απαλλασσόμουν (υποτίθεται) για "παντα" από την τριχοφυία μου. Την ημέρα που μίλησα με το ινστιτούτο για την αποτρίχωση μου, μου είπαν ότι έχω το κατάλληλο δέρμα και την κατάλληλη ποιότητα τρίχας για τα επιθυμητά αποτελέσματα. Μου επιβεβαίωσαν (προφορικά) τα υπέροχα αποτελέσματα που θα έχω. Επομένως με βάση όλα αυτά που μου είπαν αποφάσισα να κάνω την αποτρίχωση(8 συνεδρίες). Όμως τώρα συνειδητοποίησα το ΛΑΘΟΣ μου. Δεν έπρεπε να εμπιστευτώ τα λόγια τους. Έχω κάνει πάνω από τις μισές συνεδρίες και το αποτέλεσμα είναι προσωρινό. Δηλαδή τις πρώτες βδομάδες μετά την αποτρίχωσή μου όλα φαινόντουσαν να πηγαίνουν καλά καθώς ήταν χειμώνας και δεν χρειαζόταν να ξυρίζομαι συχνά. Τώρα όμως που ο καιρός άνοιξε αντιλήφθηκα ότι όλες οι συνεδρίες που έκανα ήταν ανούσιες. ΚΑΝΕΝΑ αποτέλεσμα. Έχω φτάσει σε σημείο να ξυρίζομαι ανά δύο μέρες. Έλεος..άδικα τα 3000 ευρώ που έδωσα. και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ είναι ότι τώρα είμαι αναγκασμένη να ξυρίζω και τα χέρια μου ανά δύο μέρες καθώς μου έλεγαν μόνο να ξυρίζω τις περιοχές που θέλω και να μην τις αποτριχώνω με άλλες μεθόδους (π.χ. κερί). Επιπλέον μου έλεγαν να τις ξυρίζω ώστε να "αγριέψουν" και να αποτριχωθούν καλύτερα! και το αποτέλεσμα είναι να είμαι κάθε μέρα με ένα ξυραφάκι στο χέρι! ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ! Σκέτη κοροιδία! ΠΡΟΣΕΞΤΕ τι σας λένε και πώς σας τα παρουσιάζουν..υπάρχει πολύ ψέμα!! Είμαι παθόν και σας ενημερώνω ώστε να μην έχετε την ίδια κατάληξη με εμένα. Είναι ΚΡΙΜΑ να δίνουμε τόσα πολλά λεφτά και να μην έχουμε αποτέλεσμα! Α! και προσοχή στο ΤΙ υπογράφεται στα συμβόλαια που σας δίνουν!

garida

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

laser αποτριχωση Empty Απ: laser αποτριχωση

Δημοσίευση  pickeraki Δευ Ιουν 04, 2012 4:44 am

Mprabo garida gia thn enhmerwsh poy mas kaneis.. Einai shmantiko na gnwrizoume apo anthrwpoys pou eixan kati paromoio ti na apofeygoyme kai ti einai etsi opws mas paroysiazete.. Na eisai kala .. Laughing Very Happy Very Happy bounce


pickeraki

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

laser αποτριχωση Empty ΠΡΟΣΟΧΗ!

Δημοσίευση  garida Τρι Ιουν 05, 2012 3:17 am

Δώστε πολύ προσοχή και ενημερώστε και τους γνωστούς σας!

garida

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης