MePareitsa Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ  Empty ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ

Δημοσίευση  eftichia Τετ Φεβ 22, 2012 8:33 am

Θα ηθελα να χαιρετήσω ολους τους φιλους και φιλες σε αυτον τον ιστοτοπο .
Το θεμα μου ειναι ποτε τρώμε?
Η γιαγια μου μου ελεγε παιδι μου οταν πεινας !!!
Το να καθεσαι στο τραπεζι και να σηκωνεσαι "γεματος "νομίζω ειναι λάθος .
ΜΙΚΡΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
Τρωμε ολη την ημερα οποτε πεινασουμε Very Happy .Ετσι οι θερμιδες που παιρνουμε ειναι αυτές που χρειαζόμαστε !!!Ευχομαι σε ολες τις φιλες καλη επιτυχια σε οτι και αν κανουν

eftichia

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ  Empty Απ: ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ

Δημοσίευση  mariakoufou Δευ Απρ 02, 2012 3:45 pm

vasika exoume 1 stantar biologiko roloi k apo tin ora p tha ksipnisoume tha fame 1 kalo gero proino tou vasilia k meta kathe 3 ores tha trome kati igiino (frouta k laxanika..)afto isxii gia kathe mera: to kathe 3 ores.. gia mesimeri trome tou politi k to vradi tou ftoxou... k kovoume to kreas giati tora mono toksines exei k den mas dinei tipota allo..

mariakoufou

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ  Empty Απ: ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ

Δημοσίευση  gargadouas Κυρ Απρ 08, 2012 9:40 am

τα γεύματα πρέπει να είναι 5. ενα καλό πρωινό, δεκατανιο,μεσημεριανο, απογευματινό και βραδινο.

gargadouas

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ  Empty διατροφή

Δημοσίευση  spouskatshla Πεμ Ιουν 07, 2012 12:17 pm

γεια σας,
επειδή τυχαίνει να σπουδάζω διαιτολογία θα πρέπει να ξέρετε πως εκτός από τα μικρά και συχνά γέυματα (στο συνολο 5-6 την ημέρα) θα πρέπει να καταναλώνετε πολύ νερό 1-2 ώρες πριν τα κυρίως γεύματα για να ελλατωθεί η αίσθηση τησ πείνας. επείσης συμαντικό είναι να πείνετε πολύ νερό τουλάχιστον 2 λίτρα την ημέρα και να τρώτε όσο πιο αργά γίνεται. έτσι ο εγκέφαλος δίνει πιο γρήγορα το αίσθημα του κορεσμού (δηλαδή το αίσθημα οτι χωρτάσαμε) και τρώμε λιγοτερο!

spouskatshla

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ  Empty Απ: ΠΟΤΕ ΤΡΩΜΕ

Δημοσίευση  pickeraki Τρι Οκτ 09, 2012 11:41 pm

spouskatshla έγραψε:γεια σας,
επειδή τυχαίνει να σπουδάζω διαιτολογία θα πρέπει να ξέρετε πως εκτός από τα μικρά και συχνά γέυματα (στο συνολο 5-6 την ημέρα) θα πρέπει να καταναλώνετε πολύ νερό 1-2 ώρες πριν τα κυρίως γεύματα για να ελλατωθεί η αίσθηση τησ πείνας. επείσης συμαντικό είναι να πείνετε πολύ νερό τουλάχιστον 2 λίτρα την ημέρα και να τρώτε όσο πιο αργά γίνεται. έτσι ο εγκέφαλος δίνει πιο γρήγορα το αίσθημα του κορεσμού (δηλαδή το αίσθημα οτι χωρτάσαμε) και τρώμε λιγοτερο!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, γεύματα μικρά και πάρα πολύ νερό, τουλάχιστον 8 ποτήρια ημερισίως. I love you Very Happy

pickeraki

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης